Bilgi: Alışveriş deneyimini iyileştirmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Kapat

Garanti ve İade

Özelleştirilmiş ürün, standart ürün ne demektir?

ÖZELLEŞTİRİLMİŞ ÜRÜN: İstekleriniz doğrultusunda özel olarak üretilen ve/veya kurulum gerektiren ürünlerdir. Örneğin kumaş rengi ve türü değiştirilen koltuklar, ahşap malzeme özelliği değiştirilen mobilyalar, kurulumu ve montajı yapılan ürünler, özel ölçü üretilen ürünler, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünler ÖZELLEŞTİRİLMİŞ ÜRÜN kategorisine girer.

STANDART ÜRÜN: İstekleriniz doğrultusunda özellikleri değiştirilmeyen ürünlerdir.

 

Siparişimden vazgeçtim, nasıl iptal edebilirim?

Siparişini verdiğiniz ürünü, size söz verdiğimiz süre içinde gönderebilmek için aynı gün ya da ertesi gün hazırlamaya başlıyoruz. Bu nedenle eğer üründen vazgeçerseniz, sipariş verdiğiniz tarihten itibaren en geç 3 iş günü içerisinde bilgi@sitelerankara.com adresine e-posta göndererek yada (0312) 350 74 74 numaralı telefondan bize ulaşarak siparişi ücretsiz olarak değiştirebilir ya da iptal edebilirsiniz.

3 gün süre dolduysa ya da siparişiniz hazırlanıp sevkiyata verildiyse, artık iade süreci başlar ve 3 günün sonunda yapılan iptal talepleri şöyle değerlendirilir: Kurulumu yapılmış ya da özelleştirilmiş ürünlerde toplam tutarın %30 özelleştirme/demontaj kesintisi yapılır; eğer üründe herhangi bir özelleştirme yoksa standart bir ürün ise ücretsiz iptal yapılır.

 

Ücret iadesi nasıl yapılır?

Ödeme iadesi şu şekilde başlar:

Kredi/Banka kartı ile ödemenin iadesi:

HAVALE/EFT/Nakit ödemenin iadesi

 

Ürünlerde kumaş rengi dışında özelleştirme yapabiliyor muyum?

Köşe koltuklarda köşe yönü değişimi ya da seçili ürünlerde ayak rengi/modeli değişimi yapabilirsiniz.
Köşe yönü değişimi veya ayak rengi/modeli değişimi yaptığınız ürünlerimiz özelleştirilmiş ürünler kategorisine girecektir

 

Satın alınan ürünün indirime girmesi durumu;

Fiyatlar piyasa koşullarına veya yapılabilecek kampanyalara bağlı olarak, anlık değişikliklere uğrayabilir. sitelerankara.com, dilediği zaman ve önceden herhangi bir bildirime gerek olmaksızın, ürün fiyatlarını değiştirme ve/veya kampanya koşullarını ve bitiş tarihini haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar. Bu nedenle satın alınan ürün indirime girdiyse aradaki ücret farkı talep edilemez.

 

Garanti süresi ne kadardır, süreç nasıl işliyor?

Mobilya ürünleri evine teslim edildiği tarihten itibaren 2 yıl boyunca sitelerankara.com Garantisi kapsamına girer.

Kullanıcı hatası içermeyen her durumda sitelerankara.com Garantisi geçerlidir. Örneğin çok beğenerek aldığın mermer masanın ayaklarında ağırlığa bağlı bir eğilme fark ettin, sitelerankara.com Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçersen bu aksaklık en kısa sürede telafi edilir. Fakat itme-çekme gibi zorlayıcı hareketlerden doğan sorunlar, kullanıcı hatası olarak değerlendirilir ve sitelerankara.com Garantisi kapsamına girmez.

Ürünle ilgili teslimattan sonra problem yaşarsan, sorunun fotoğrafını çekerek sipariş numarasıyla birlikte info@sitelerankara.com adresine e-posta olarak göndermen yeterli. Garanti kapsamında gönderdiğiniz talebiniz için satış sonrası destek talebiniz oluşturulur. Ardından ekibimiz hemen konu üzerinde çalışmaya başlar ve 30 günlük çözüm sürecini başlatır.

Satın alınan ürünün; fatura sahibi dışındaki birine kullanımı için verilmesi ve/veya faturada belirtilen adres dışında başka adrese taşınması (sitelerankara.com uzman ekipleri haricinde kullanılan hizmetler) durumunda garanti kapsamı geçersiz olacaktır.

 

Hasar, Eksik, Hata bildirimini nasıl yapabilirim, çözüm süreci nasıldır?

Teslimat anındaki kusurlar, teslimat anında bildirilmelidir.

Ürünle ilgili teslimattan sonra problem yaşarsan, sorunun fotoğrafını çekerek sipariş numarasıyla birlikte info@sitelerankara.com adresine e-posta olarak göndermen yeterli. Teslimattan sonraki 2 yıl boyunca, Garanti kapsamında gönderdiğiniz talebiniz için satış sonrası destek talebiniz oluşturulur. Ardından ekibimiz hemen konu üzerinde çalışmaya başlar ve 30 günlük çözüm sürecini başlatır. Kullanım hatasından kaynaklı durumlar Garanti Kapsamında değildir.

Eğer sorunun çözümü ayak, kumaş, kulp, gardırop kapağı, masa üst tablası gibi parçaların değişimiyle mümkünse, ekibimiz adresine bu parçaları hızlıca gönderir.

Teslimat türü ‘nakliyeli teslimat’ olan ürünlerdeki tamir gerektiren durumlarda ise ekibimiz evine gelerek sorunu yerinde çözer. Eğer çözüm için daha kapsamlı bir çalışma yapılması gerekiyorsa, nakliye ekibimiz ürünü evinden alır ve sorun çözüldükten sonra ürünü yeniden adresine teslim eder.

Teslimat türü ‘kargo’ olan ürünlerdeki tamir gerektiren durumlarda ürünü size belirtilen adrese kargo ile göndermeniz talep edilir. Parça gönderimi ile çözülebilecek durumlar için yine ilgili parça size kargo ile gönderilir.

 

Ürün iadesi için ne yapabilirim?

Standart ürünlerde;
Teslim tarihinden itibaren cayma hakkı olan 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ürününüzü iade edebilirsiniz. Bu talebinizi süresi dolmadan info@sitelerankara.com’a e-posta göndererek veya 0312 350 74 74 numaralı çağrı merkezimizi arayarak iletebilirsiniz.
Teslim tarihinden 14 günlük cayma hakkı süresi bittikten sonra standart ürünlerde keyfi iade alınamamaktadır.

Özelleştirilmiş ürünlerde;
Cayma hakkı kullanılamaz, ancak:
Cayma hakkı kullanılamayan özelleştirilmiş ürünlerde, kabul etmek tamamıyla sitelerankara.com'un inisiyatifinde olmak üzere müşterilerimizin iade talebini geri çevirmemek adına ürünün fiyatı üzerinden özelleştirilmiş ürünlerde %30 özelleştirme/demontaj bedeli düşülerek iade alma hakkına sahiptir. Bu talep teslim tarihinden sonraki 14 gün için geçerlidir.

Ürünlerin iadesi taleplerinde, nakliyeli ürünler kendi teslimat ekibimizce iade alınacak olup, ürünlerin teslimatının kargo ile yapılması durumunda ürün iadeleri kargo ile müşterimiz tarafından yapılmalıdır. Kargo ile ürünün gönderilebilmesi için gerekiyorsa demontajı ve paketlenmesi müşterimize aittir. Teslimat türü kargo olan ürünlerin teslimi nakliye ile yapılmış olsa bile, iadesi kargo ile müşterimiz tarafından yapılmalıdır.

Outlet ve teşhir ürünlerinde iade ve değişim yapılmaz.

Yatak, yastık ve yorganlar kişiye özel ürünler olduğu için hijyenik sebeplerden dolayı değişim ve iadesi yapılmaz.