Bilgi: Alışveriş deneyimini iyileştirmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Kapat
16.09.2020

 

DOĞRU MOBİLYA KULLANIMI

Hayatımızın çoğu kapalı alanlarda geçiyor: ev, ofis, iş yeri, hastane mağaza, spor salonu…  Bu alanlarda kullanılan mobilyalar da en az bizim kadar yoruluyor ve zamanla yıpranıyor. En kaliteli mobilya bile bir zaman sonra zedeleniyor, sararıyor, şişiyor. Mobilyalarınızın ilk günkü gibi bakımlı ve uzun ömürlü kalmasını istiyorsanız ilk olarak kaliteli bir mobilya seçimiyle başlamalısınız. En kaliteli malzemelerle ve özenli işçilikle yapılmış mobilyalar diğerlerine kıyasla ömürlüktür. Tarzınıza ve yaşamınıza uyan mobilyaları seçerek onların bakımını, temizliğini dikkatli yapmalısınız.

Doğru mobilya seçimi mobilyaların kullanım ömrünü belirleyen ilk faktördür. Bahçede kullanıma uygun bir mobilyayı kapalı ortamda kullanmak ne kadar yanlışa kapalı alanlar için üretilmiş bir mobilyayı dışarda kullanmak da o kadar yanlıştır. Örneğin oturma odanız için tasarlanmış olan orta sehpayı bahçenize koyduğunuzda yağmurda şişebilir, darbeler alabilir. O yüzden önceliğimiz ihtiyacınız olan mobilyanın ne olduğuna karar vermek.

Seçtiğiniz mobilyanın sadece dış görünüşü veya kaliteli malzemeden yapılmış olması yeterli değil. Mobilyanız konforlu ve fonksiyonel olmalı ki size işlevsellikle birlikte rahatlık da sunsun. Sitemizdeki ürünler hem işlevsel hem de konforlu. Size güzellik vadederken rahatlığı da vadediyoruz.

Doğru mobilya seçtikten sıradaki püf noktamız mobilyalarınızı dikkatli kullanmak ve doğru bakımı yapmak. Evde, işte, ofiste, salonda veya herhangi bir yerde sürekli kullandığınız mobilyalar zamanla kirlenir vebakıma ihtiyaç duyar. Yaptığınız bakımdan kullandığınız deterjana kadar her şey mobilyalarınızın ömrünü belirler

MOBİLYA BAKIMI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Ahşap mobilyalardoğrudan güneş ışığı almamalıdır, olabildiğince korunmalıdır. Üstlerine sıcak bir cisim konacağında ya da ıslak bir şey konacağında leke oluşmaması ve şişmemesi için altlarına mutlaka koruyucupedveya bardak altığı gibi bir şey koymanız gerekir. Doğal ahşap mobilyalar ise yaşayan bir yapı olduğundan nemden etkilenir. Nemin çok ve az olması durumunda açılabilir, dönmeler olabilir. Bu yüzden nem seviyesi sabit ve orta düzeyde olmalıdır.

Cilalanmış parlak mobilyalarda ise mutlaka çizmemeye özen göstermelisiniz. Sert bir temizleyici veya bez kullandığınızda cilası çizilecek ve soluk çirkin bir görüntü oluşacaktır. Bezinizin üstüne mobilya temizleyicinizi sıkarak temizlemeniz en doğrusu olacaktır.

Kumaş döşeme mobilyalaralırken ilk dikkat etmeniz gereken sık döşenmiş kumaşlardan yapılmış olamasıdır. Aksi takdirde zamanla açılabilir ve yırtılabilir. Bunun dışında sık döşenmiş kumaşlar daha rahat temizlenir lekeyi hemen içine çekmez. Kumaş döşeme mobilyanızda solmazlık özelliği yoksa doğrudan güneş görmemeli. Yoksa zamanla sararmalar ve solmalar olabilir. Siteler Ankara olarak solmaz kumaş özellikli modellerimizi özenle üretiriz.  Bir diğer önceliğimiz ise kumaşların makineye atılabilmesidir. Yatık kılıfları veya döşemeler fermuarlı olduğunda makineye atarak temizliği sağlamış olursunuz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken husus kumaşların makineyle uyumlu olması ve kalitesinin bozulmamasıdır. Ürünlerimizin çoğu makine de yıkanabilir. Solma, yırtılma, tiftiklenme, küçülme gibi durumlar söz konusu olmaz.

Deri döşeme mobilyalar bu mobilyaların temizliği ve bakımı çok önemlidir. Özellikle açık renk deriler başta olmak üzere deriler sararmaya, yırtılma, aşınmaya çok müsaittirler. Deri bir ürün alacaksanız mutlaka en kalitelisini almalısınız. Aldığınız ürünün temizliğini yaparken de çok dikkatli olmalısınız. Çünkü deriye sıktığınız deterjan onu anında sarartabilir ve bu sarılık geçmez. Bu yüzden deri mobilyalara özel temizleyiciler kullanmalısınız. Çamaşır suyu gibi malzemeler derileri sarartır. Tabii derinin kalitesi de çok önemlidir kalitesiz deriler en ufak darbede yırtılır ve kullanılmaz hale gelir.

Siteler Ankara olarak derilerimizi en kaliteli olan derilerden seçeriz. Müşterilerimizin rahatça kullanabileceği kaliteli ürünler imalat ederiz. Mobilyalarınız ilk günkü gibi kaliteli ve gösterişli dursun istiyorsanız sitelerankara.com adresinizden ürünüzü seçebilirsiniz.